Смог у Києві: названа причина

Фахівці стверджують, що забруднення повітря в столиці пов’язано з тим, що в приватних секторах люди спалюють велику кількість опалого листя. Ситуація ускладнюється відсутністю вітру.

Густий смог у Києві, який не проходить вже кілька днів, обумовлений спалюванням листя в приватному секторі. Про це заявили фахівці управління екології та природних ресурсів Київської міської держадміністрації у понеділок, 21 жовтня.

Вони нагадали, що вже тривалий час переважає антициклональный характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабке, або узагалі штиль.

“Спостерігаються величезні масштаби спалювання листя у приватних секторах. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько дев’яти кілограмів мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук”, – відзначили фахівці.

За їх словами, з тліючого листя і трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

“Навіть дим від одного невеликого багаття в умовах антициклону і штилю поширюється на величезну територію району і горизонтально, і вертикально. Найближчим часом розраховувати на зміну синоптичної ситуації не доводиться”, – уточнили вони.

За даними синоптиків, орієнтовно з середи-четверга трохи похолодає. В управлінні уточнили, що в Обухівському районі триває гасіння пожежі на торфовищі площею 1,4 га.

“Дим від торф’яних пожеж більш небезпечний для здоров’я, ніж дим від горіння деревини, оскільки при згорянні торфу з нього виділяється багато сполук вуглецю, сірки, азоту та інших речовин”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше сьогодні рівень забруднення повітря в Києві перевищив норму в десять разів. Жителям деяких районів столиці України радять сидіти вдома за безпрецедентно брудного повітря.

Також повідомлялося, що мери найбільших мегаполісів погодили план по боротьбі із забрудненням повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *