Забруднення повітря у Києві: Моз дав свою відповідь

Осінні погодні умови можуть сприяти накопиченню забруднюючих речовин, запевняють у Моз екологам.

У Міністерстві охорони здоров’я поставили крапку в питанні про забруднення атмосферного повітря в Києві. Про це йдеться 24 жовтня у прес-службі відомства.

Повідомляється, що на зустрічі були представлені фактичні дані моніторингу атмосферного повітря.

“Зараз ситуація з станом атмосферного повітря в Києві залишається у своїх звичних параметрах, збільшення концентрації забруднюючих речовин, по яких проводиться моніторинг, не зафіксовано. Однак осінні погодні умови можуть сприяти накопиченню забруднюючих речовин і негативно впливати на стан здоров’я населення”, – повідомили в прес-службі.

За результатами зустрічі Моз планує:

  • Ініціювати зміни до міської інфраструктури, будівництво об’їзних доріг для зменшення автомобільних викидів в житловій зоні.
  • Оновити законодавство, що встановлює гранично допустимі концентрації для шкідливих речовин в атмосферному повітрі.
  • Ініціювати проведення міжвідомчої зустрічі з Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища.
  • Визначити контроль якості атмосферного повітря пріоритетним питанням в рамках соціально-гігієнічного моніторингу, який буде фінансуватися з державної бюджетної програми “Громадське здоров’я і заходи боротьби з епідеміями”.

Згідно з інформацією міністерства, уряд буде вирішувати проблему забруднення повітря комплексно у співпраці з місцевою владою та контролюючими органами.

“Буде налагоджена система контролю небезпечних викидів. Ця інформація буде доступна для кожного і буде проводитися із залученням всіх зацікавлених сторін”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні проведуть незалежні вимірювання на рахунок загрязнения повітря.

Раніше рівень забруднення повітря в Києві перевищив норму в десять разів. Жителям деяких районів столиці України радили сидіти вдома за безпрецедентно брудного повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *