У Києві в обсерваторії знайшли два джерела радіації

Джерело радіації знаходиться в конструкції будівлі. Рівень випромінювання в сотні разів перевищує допустиме значення.

У Центральній геофізичній обсерваторії виявлено джерело радіації, який знаходиться в конструкції будівлі. Про це повідомила прес-служба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки у вівторок, 29 жовтня.

Уточнюється, що розташований по сусідству ядерний реактор НАН України не має відношення до надзвичайної події.

Рівень випромінювання в приміщенні, де виявлено джерело, становить 500-600 мкЗв/год, у сусідній кімнаті – 100-170 мкЗв / год. Допустима норма згідно з контрольними рівнями СЕС Києва – 0,24 мкЗв або до 0,44 мкЗв для будинків, введених в експлуатацію до 1992 року, в яких можуть перебувати люди.

Під час огляду прилеглих територій фахівці виявили ще одне джерело іонізуючого випромінювання. За попередніми даними, рівень його випромінювання становить 480 мкЗв/год.

Для навколишнього середовища загрози немає. ЦГО їм. Бориса Срезневського знаходиться за адресою проспект Науки, 39.

Нагадаємо, що раніше в Одеській області запобігли витік радіації. Припустима межа забруднення від виявленого на підприємстві обладнання міг бути завищений більш ніж в 500 разів.

Пізніше з’ясувалося, що предмети, що випромінювали радіацію, потрапили туди з Чорнобильської зони. Це обладнання використовувалось для фотозйомки на вертольотах, які працювали у зоні відчуження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *