У Києві відновилися спроби забудувати парк МалышкоЭксклюзив

В парку почали встановлювати стовпи, щоб захистити зону забудови на місці зеленої зони. Проти забудови вийшли близько 50 місцевих жителів, але поліція захищає забудовника і стверджує, що все нібито законно, а документи перевірені.

Парк Малишка в Дніпровському районі Києва знову намагаються забудувати. Про це повідомляє журналіст Корреспондент.net з місця подій у вівторок, 12 листопада.

В парку вже багато років відбувається боротьба з незаконною забудовою: у 2010 році частина парку незаконно вирубали без відповідних дозволів, але потім КМДА пообіцяла відновити зелену зону.

Тепер же активісти повідомляють, що спроби незаконної забудови поновилися.

“Сьогодні протягом дня невідомі люди почали ставити стовпи. Жителі нашого району зібралися, щоб зрозуміти, що відбувається. Ми натрапили на співробітників поліції, які стверджують, що нібито тут все законно. Коли почали питати, які документи вони перевіряли, вони навіть не розуміють, чия це власність, кому належить цей паркан і що тут повинно бути. Але документи вони нібито перевіряли”, – пассказала Корреспондент.net місцева активістка.

Місцеві жителі у відповідь почали зносити паркан: люди протестують і кажуть, що “тут не буде ніякої забудови. Тут буде зелена зона нашого міста, нашого району”.

“Поліція встала проти нас, місцевих жителів, і захищає, я так розумію, інтереси забудовника, – продовжила активістка і заявила, що якщо забудовник і влади не врахують вимоги людей, але буде масштабний протест. – Якщо сьогодні вони почали ставити ці паркани, і сюди прийшли близько 50 людей, то нехай забудовник розуміє, що в цій зеленій зоні завтра буде 150 людей. А якщо вони продовжувати будівництво цього паркану і тут зводити якісь будівлі, тут буде в десятки разів більше людей”.

За його словами, ані забудовник, ані поліція не показали жодних документів, обмежившись лише словами.

“Потрібно захищати себе від корумпованої влади, від різних забудовників, які працюють спільно з корумпованою владою, захищати простір навколо себе”, – підсумувала місцева мешканка.

Люди забудовника відмовилися від коментарів кореспонденту і заявили, що “його теж упакують разом з активістами”, додавши, “що там не можна перебувати”. Забудовники парку дали своїм людям документи, які нібито дозволяють їм “доглядати за землею”, але тепер вони поставили стовпи і хотіли починати будівництво.

Нагадаємо, в січні 2010 року ТОВ Проектна компанія Ярус “вирубала частину парку навпроти магазину” Дитячий світ. Це було зроблено без дозволу КП “Київзеленбуд”, яке опікується зеленими насадженнями міста. Забудовник знищив 150 дерев різних порід, серед яких були дерева старше 70-ти років.

В квітні 2011 року прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти одного із посадовців КМДА, який надав незаконний дозвіл на вирубку лісових насаджень біля станції метро Дарниця. Потім у серпні КМДА пообіцяла відновити парк біля метро Дарниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *