У Києві розробляють стратегію теплопостачання до 2030 року

Енергетична стратегія буде орієнтуватися на підвищення енергоефективності та екологічні показники.

У КМДА заявили про створення робочої групи для розробки енергетичної стратегії до 2030 року з орієнтиром на підвищення енергоефективності та екологічних показників. Відповідну заяву зробив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв в неділю, 17 листопада.

За словами Пантелєєва, враховуючи специфіку столичного теплоенергетичного комплексу, можливості київських ТЕЦ виробляти значні обсяги електроенергії, мова йде про створення енергетичної стратегії.

За результатами конкурсу визначено розробник схеми теплопостачання, а також до спільної роботи запрошені компанії і спеціалісти з США та Німеччини.

Пантелєєв нагадав, що торік міська влада повернула в управління теплоенергетичний комплекс і почала процес його модернізації.

“Минулого року ми повернули майно, що майже 17 років знаходився в користуванні комерційної компанії Київенерго. Це дві потужні теплоелектроцентралі – ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Сміттєспалювальний завод “Енергія”, 2,7 тис. км тепломереж, 4 станції теплопостачання, 183 котельні, 2946 теплових пунктів, 19 насосних станцій і тому подібне”, – сказав він.

“Ми провели повноцінний опалювальний сезон, детально вивчили технічний та фінансовий стан комплексу. Це дало нам фактичні дані для роботи над новою енергетичною стратегією і схемою теплопостачання, що стануть дорожньою картою для модернізації систем генерації та транспортування тепла, їх оптимізації з урахуванням сучасних стандартів”, – повідомив Пантелєєв.

“В процесі розробки Проект USAID з енергетичної безпеки в Україні буде надавати технічну підтримку, запрошені представники проекту GIZ Реформа у сфері енергоефективності України”, – повідомив Пантелєєв.

Він нагадав, що в кінці 2018 року Київ підписав Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку міжнародного співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.

Нагадаємо, що раніше комунальникам Києва дозволили прибирати з вулиць кинуті машини. На вулицях столиці зараз стоять понад 600 покинутих автомобілів. Комунальним службам дозволили прибирати їх з вулиць.

Будівництво метро на Виноградар: фоторепортаж

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *