СБУ виявила “ботоферму” в Києві

“Ботоферму” організували громадяни РФ і переселенці з тимчасово окупованих територій Донбасу, зазначили в СБУ.

Служба безпеки України викрила діяльність “ботофермы” у Києві, співробітники якої займалася “мінуванням” і поширенням недостовірної інформації. Про це повідомляє прес-служба СБУ у середу, 29 січня.

Стверджується, що “ботоферму” організували громадяни РФ і переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Групування мала понад 500 активних акаунтів. Через ці профілі і товариства його учасники розповсюджували в соцмережах недостовірну інформацію, підбурювали протестні настрої, а також здійснювали інформаційні атаки на акаунти українських чиновників.

“Кінцевою метою замовників було зниження довіри громадян до державних інститутів за поширення недостовірної інформації щодо економічної та соціальної ситуації в Україні. “Ботоферму” також використовували і для розсилки анонімних повідомлень про замінування об’єктів критичної інфраструктури та місць масового скупчення людей”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, зловмисники надавали послуги з дистанційної реєстрації в месенджері Telegram анонімних акаунтів, каналів і спільнот для торгівлі забороненими речами: вогнепальною зброєю, вибуховими пристроями, наркотиками тощо.

Під час обшуку за місцем розташування “ботофермы” в орендованому офісі, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання, майже 2000 SIM-карт операторів мобільного зв’язку України. Також вилучені чорнові записи про реєстрацію користувачів соціальних мереж, які розміщували провокаційні коментарі під публікаціями українських політичних діячів.

Особи організаторів встановлені і тривають процесуальні дії для залучення двох осіб до відповідальності.

Раніше в СБУ заявили про припинення діяльності “ботофермы”, яка працювала на ФСБ РФ. Затримані надавали послуги російській стороні і особам, причетним до діяльності так званої “ДНР”.

Також стало відомо, що за 2019 рік СБУ відобразила майже 500 кібератаках на держоргани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *