Киянка отримала платіжку за опалення на 53 тисячі

За перший місяць 2020 року їй нарахували в 26 разів більше газу, ніж вона спожила, повідомила мешканка столиці. Пізніше в Київтеплоенерго пояснили причину.

Мешканка багатоповерхового будинку в Києві отримала платіжку за опалення за січень 2020 року на суму майже 53 тисячі гривень. Про це повідомляє КП ” Київтеплоенерго в Facebook.

У компанії заявили, що мова не йде про помилки або збої, і пояснили причину такого нарахування. Відзначається, що мешканка будинку в Києві дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв м на суму 52932,18 грн за січень цього року.

Причиною такого нарахування в Київтеплоенерго називають те, що квартира виявилася єдиною з 177 квартир, у якій не встановлено квартирний лічильник опалення. Інші квартири в багатоповерхівці такі лічильники мають.

“Мешканці квартир з лічильниками опалення сплачують лише за спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показами загальнобудинкового лічильника і сумарними показаннями всіх індивідуальних, нараховується жителям без індивідуального лічильника”, – йдеться в повідомленні.

Київтеплоенерго

У компанії відзначають, що сума нарахована за методикою, що діє для будинків, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення.

У той же час, в Київтеплоенерго погоджуються, що “хоча з точки зору закону нарахування за опалення правильне, однак враховуючи реалії – суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів”.

“Одна квартира не повинна і не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не тільки Київтеплоенерго і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає в недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови Кабміну №630, якої дотримуються вимог теплопостачальники”, – говорять в компанії.

“Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій”, – зазначив директор СП ” Енергозбут КП Київтеплоенерго Костянтин Лопатин.

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в січні комунальні послуги подорожчали через зростання цін на газ і споживання, але в лютому будуть найнижчими за всю зиму.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *