Інститут нацпам’яті озвучив плани щодо пам’ятника Щорсу в Києві

Мистецтвознавці заявляють, що це блискучий монумент, але з точки зору етики і закону “тут інша історія”, – зазначив Антон Дробович.

Пам’ятник радянському військовому діячеві Миколі Щорсу в Києві можуть перенести в інше місце, або змінити його контекст. Про це сказав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, оприлюдненому в четвер, 12 березня.

“Варіантів по Щорсу кілька. Або переїзд в Каховку, так як концепція місцевого музею це передбачатиме, або переїзд на ВДНГ. Якщо Каховка не зрозуміє всіх переваг, які їй дасть великий музей, який об’єднає видатні твори мистецтва тоталітарного часу, тоді буде ВДНХ”, – сказав Дробович.

Він зазначив, що є ще третій варіант – зміна контексту пам’ятника. Але за словами Дробовича, поки художнє співтовариство і куратори не виявляють великого ентузіазму щодо пропозицій по переопределению пам’ятника, і значить, суспільству “це не дуже потрібно”.

Також Дробович визнав, що багато мистецтвознавці заявляють, що це блискучий монумент, але з точки зору етики, з точки зору закону “тут інша історія”.

“І наскільки мені не зраджує пам’ять, то міська влада вже визначилися і рішення прийнято. Єдине, що утримує пам’ятник на місці, – це рішення Мінкульту”, – резюмував Дробович.

Ще восени 2016 року київська влада пообіцяла демонтувати пам’ятник Щорсу, але так і не виконали свою обіцянку, так як пам’ятник є художньою цінністю.

Нагадаємо, в Києві залишилося 29 радянських пам’ятників, які повинні будуть демонтувати за законом про декомунізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *