Київським лікарням наказали підготувати палати для VIP-пацієнтів

До приміщень, в яких будуть лікуватися “особливі” пацієнти, висунули ряд вимог, серед яких – тоновані вікна, окремий резерв лікарських засобів та окремі цілодобові сестринські пости.

У Київській міській держадміністрації розпорядилися про підготовку особливих палат у лікарнях для “особливих пацієнтів”. Наказ відсутній на офіційному сайті мерії, але його копію в середу, 25 березня, журналісти публікують Bihus.Info.

“Причина видачі такого наказу в документі не пояснюється, але очевидно, що їм стало поширення коронавіруса. У наказі йдеться про осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, по суті – це всі чиновники високого рівня країни”, – йдеться в повідомленні.

Також видання опублікувало перелік медичних закладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів і повідомило деталі особливих вимог до утримання хворих.

Відзначається, що в певному Департаментом списку – 17 медустанов, серед яких Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7, Київський міський центр дитячої нейрохірургії.

Серед головних вимог – окремі, ізольовані від інших приміщення, палати площами не менше 13 квадратних метрів із затіненими вікнами. Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями. Також передбачено наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання окремих сестринських цілодобових постів у вищевказаних палатах або біля них.

Крім того, лікарням наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги Департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів. У них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше п’яти років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з “найбільш кваліфікованих медичних працівників”.

Коло людей, які будуть користуватися VIP-режимом в наказі визначено, як “особи, щодо яких здійснюється державна охорона”. Державна охорона за законом надається цілої низки посадових осіб, зокрема президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо.

Разом з тим, наголошується, що нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону та іншим особам. Відповідно, в “особливих” хворих згідно наказу може потрапити широке коло людей. Всього станом на кінець 2019 таких осіб було близько двох десятків.

 

VIP-хворі. Вірус проти українських чиновників

Нагадаємо, в Києві зафіксовано три нові випадки коронавіруса. Таким чином, кількість киян, які захворіли COVID-19, зросла до 34 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *