Київрада виділила додатковий мільярд на медицину

Київрада компенсує втрати комунальним підприємствам Київпастранс і Київський метрополітен

Виділені гроші з міського бюджету підуть на премії медикам, на закупівлю медобладнання, лікарських засобів.

Київрада виділила майже мільярд гривень для медицину столиці і 300 млн грн для підтримки малозабезпечених осіб. Про це повідомляє прес-служба Київради.

“На пленарному засіданні Київської міської ради депутати скорегували бюджету міста Києва та програми соціально-економічного розвитку столиці. Згідно з рішенням, з місцевого бюджету Києва направлено 983,9 млн грн для медичної галузі столиці”, – йдеться в повідомленні.

Кошти передбачені на закупівлю медичного обладнання, лікарських засобів та фінансову підтримку тих, хто бореться з пандемією. Отже, доплати лікарям складуть 4 тисячі гривень, медсестрам – 3 тисячі. Для технічного персоналу лікарень і поліклінік передбачено по 1 000.

“Київрада подбав і про соціально незахищених киян. Для підтримки малозабезпечених категорій ми виділили майже 300 млн грн. На сьогоднішній день в столиці понад 12 тисяч самотніх киян похилого віку потребують допомоги. Місто купуватиме для них продуктові набори і буде доставляти їх пенсіонерам додому. Також передбачені надбавки у розмірі 2 000 гривень для соціальних працівників, які обслуговують одиноких непрацездатних киян на дому. Для премій соцпрацівникам буде виділено 4,6 млн грн”, – повідомив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Крім того, Київрада компенсує втрати комунальним підприємствам Київпастранс і Київський метрополітен у зв’язку з обмежувальними заходами з-за карантину. Місто також гарантує виплати їх працівникам заробітних плат. Всього на це передбачено 780 млн грн.

“У столиці 11 тисяч житлових будинків, з них 8,5 – у комунальній власності. Місто розуміє свою відповідальність, і забезпечує ОСББ і ЖБК дезінфікуючими засобами. Додатково сьогодні в коло одержувачів дезінфектантів включили територіальні центри, які щодня обслуговують одиноких і малозабезпечених. У цілому цей напрям профінансували на 24 млн грн”, – зазначив Мандрівників.

У той же час, місто скоротив витрати на капітальне будівництво. Мова йде про проекти реконструкції і капремонту великих об’єктів, які знаходяться ще на етапі проектування.

Нагадаємо, ввечері також стало відомо, що в Києві за день зафіксовано сім випадків COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *