У центрі Києва встановили скульптуру на честь Революції гідності

Арт-об’єкт отримав назву Протистояння. Його автором став художник Олексій Золотарьов.

У Києві на бульварі Шевченка біля постаменту колишнього пам’ятника Леніну встановили тимчасову скульптуру, присвячену Революції гідності. Про це повідомляє LB.ua у вівторок, 29 жовтня.

Відзначається, що скульптура отримала назву Протистояння. Її автором став художник Олексій Золотарьов.

“Це спроба оформити у візуальний образ відчуття внутрішньої напруги, конфлікту, нестримної сили, яка не піддається контролю розуму, – описали скульптуру організатори експозиції. – Головним важелем в житті завжди залишається щось, що вище навіть за пам’ять. Таким важелем, що утримує на поверхні, є усвідомлення себе вільним. Куля – як цілісний організм, абсолютна форма, яка набрала обертів і заплуталася в мільйонах шляхів, вічний двигун, заряджаючий повітря електричними хвилями. Ціле, яке иссеченно з усіх боків і має зібратися, щоб вижити. Свобода – це протистояння довіри і омани, рішення і несвідомості, досягнень і втрат. Протистояння як взаємовиключні частини одного цілого”.

Нагадаємо, у вересні 2018 року на цьому ж місці в Києві встановили гігантську синю руку в рамках впровадження ініціативи Київ – місто світу за зверненням посольства Румунії в Україні та проекту із загальним назвою Moving Monuments (рухомі пам’ятки). Арт-об’єкт Middle Way створив румунський скульптор Богдан Рац.

У серпні 2019 року на столичному бульварі Шевченка демонтували синю руку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *