Фахівці заявили про критичний стан мосту Патона в Києві

Представник Інституту заявив, що обстеження виявило серйозну корозію металу, а міст знаходиться в непрацездатному стані, і його потрібно в терміновому порядку закрити на ремонт.

Валерій Позняків, представник Інституту електрозварювання ім. Патона, заявив про необхідність негайних відновлювальних робіт на мосту Патона. Про це він сказав на засіданні транспортної комісії Київради, повідомляє LB.ua у четвер, 7 листопада.

Позняков нагадав, що в 2018 році відбулася нарада за участю мера Києва Віталія Кличка з питання мосту Патона, на якому було прийнято рішення про термінове обстеження технічного стану споруди.

“Таке обстеження було зроблено [Інститутом сталевих конструкцій імені Шимановського], Київ виділив на той час 4 млн гривень. Результати обстеження – міст знаходиться в критичному стані, він непрацездатний. Там же було приписано, що у нього кількість років експлуатації – нуль”, – розповів учений.

Після отримання висновку була скликана група при КМДА, яка почала розробляти кошторис на реконструкцію мосту.

“І начебто спочатку пішло непогано, але у зв’язку з тим, що міст – пам’ятник архітектури, термін “реконструкція” до нього непридатний. З ним можна робити все: міняти матеріали, посилювати, але не можна змінювати форму і розмір конструкції. У зв’язку з цим всі роботи по цьому напрямку зупинилися”, – зазначив учений.

Після цього Інститут ім. Патона провів власне дослідження одного прогонного будови, щоб перевірити стан металевих конструкцій.

“Є фраза, яку часто використовують, що мости втомилися. По відношенню до цього мосту ми можемо сказати, що ми не виявили жодної ознаки втоми металу”, – розповів Позняків. У той же час обстеження показало серйозну корозію. В окремих місцях товщина металу нижнього пояса при покладених 14 мм скоротилася до 5 мм.

Інститут електрозварювання заявив, що якщо реконструювати міст не можна, потрібно робити реставрацію з пристосуванням.

“Реставрація – це не просто пофарбувати, почистити. Це відновлення фізико-механічних та експлуатаційних властивостей конструкції. Пристосування – це конструкції пристосування до сучасних умов використання. Тобто можна використовувати нові сучасні матеріали, якщо буде об’єктивна потреба”, – сказав Позняків.

За його словами, в такому випадку можливо навіть розширити міст з облаштуванням додаткових смуг.

“Якщо далі будемо затягувати цю роботу, можемо дочекатися, що міст зруйнується. Це може бути катастрофа! На початку 2000-х років міст був визнаний світовою громадськістю найвизначнішим пам’ятником інженерної архітектури 20 століття. А ми його знищимо бездіяльністю”, – сказав Позняків.

Інститут пропонує терміново розпочати заходи щодо припинення подальшої корозії. Для цього потрібно терміново очистити всі металеві конструкції від будівельного сміття, загерметизувати протікають місця біля стовпів і лотки під деформаційними швами.

“Ну і далі потрібно пофарбувати. Ми згадували, коли його востаннє фарбували, – а ніхто згадати цього не може. А адже це антикорозійні заходи”, – сказав учений.

Нагадаємо, що в Києві нещодавно відремонтований міст почав руйнуватися. На місці працювали ремонтні бригади.

Раніше стало відомо, що вартість ремонту Шулявського мосту подорожчала і перевищила 1 млрд гривень. Очікується, що роботи будуть завершені до кінця 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *