Забудовника зобов’язали знести верхні поверхи скандального будинку на Подолі

Суд визнав 9-12 поверхи будівлі незаконної надбудовою. Тепер забудовник зобов’язаний знести їх власний рахунок.

Компанію-забудовника зобов’язали знести чотири верхніх поверхи скандального будинку на Подолі. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва, повідомляє прес-служба суду в середу, 27 листопада.

Суд прийшов до висновку, що ТОВ Патели лізинг веде самовільне будівництво, так як надбудова в житлово-офісному комплексі на вулиці Нижній Вал, 27-29 будується без вихідних даних та дозволів на будівельні роботи, а також з істотним порушенням державних будівельних норм та інших державних стандартів.

У зв’язку з цим відповідач за свій рахунок зобов’язаний знести надбудову вище восьмого надземного поверху. Справа розглядалася з грудня 2014 року.

Напередодні рішення Господарського суду Київської міськадміністрації провели прес-конференцію, під час якої радник мера Києва Максим Бахматов назвав цей будинок “не тільки архітектурним неподобством, але і реально небезпечним будівлею для тих, хто купив квартиру”, оскільки забудовник не врахував ступінь вогнестійкості, пише LB.ua.

Депутат Київради Ольга Балицька заявила про те, що під будівлею з надбудовою може впасти в метрополітен.

Нагадаємо, що раніше в Києві відновилися спроби забудувати парк Малишка. В парку почали встановлювати стовпи, щоб захистити зону забудови на місці зеленої зони. Проти забудови вийшли близько 50 місцевих жителів, але поліція захищає забудовника і стверджує, що все нібито законно, а документи перевірені.

Також повідомлялося, що половину будівництв в Україні визнали ризиковими. В Одесі більше 76% об’єктів житлового будівництва є ризиковими, в Києві таких 55%. Найчастіше будівництво ведеться без дозволів та ліцензій, на землях, які для цього не призначені.

Київрада вирішила, що робити з “будинками Войцеховського”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *