Київ претендує на статус Великої культурної столиці України

Це дасть можливість місту в майбутньому претендувати на статус культурної столиці Європи.

Департамент культури Київської міськдержадміністрації ініціює подачу заявки в Український культурний фонд на участь в програмі по отриманню статусу Великої культурної столиці, про початок якої було оголошено в листопаді. Про це повідомили в прес-службі КМДА з посиланням на директора Департаменту культури Діану Попову.

“Статус Великої культурної столиці дасть можливість місту в майбутньому претендувати на статус культурної столиці Європи. Міста обирають на основі культурної програми, яка повинна мати потужний європейський підтекст, сприяти активній участі та залучення населення, а також допомагати місту у довгостроковому розвитку”, – зазначили в КМДА.

Попова підкреслила, що оголошується “open call” для нових проектів, які будуть цікавими для киян.

“Київ має дуже багато постійних проектів – і ви все це бачите. Але для того, щоб ставати ще краще, ми хотіли б залучити нових молодих креативних художників. І будемо сподіватися, що разом з нашими європейськими партнерами та їх досвідом ми будемо обирати кращих. Втім, місто продовжить підтримувати і старі проекти”, – сказала вона.

За словами директора Департаменту культури, з сьогоднішнього дня і до 27 грудня триватиме голосування, за результатами якого буде обрана одна з трьох тем, яка стане головною в культурних заходах на цілий рік: Fast Forward, To have a dream, Cultura Incognita. Голосування триває по посиланню. Всі бажаючі можуть подати заявку до 20 грудня, яка буде адаптована відповідно до однієї з трьох тем, яку підтримають голосуванням.

Раніше повідомлялося, що Київрада планує розширити межі столиці. Територію міста хочуть збільшити з 82 635 га до 85 351 га.

Також депутати прийняли рішення про створення у Києві скверу імені Шеремета.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *