Хрущовки в Києві планують замінити багатоповерхівками до 2040 року

Нових територій для забудови в Києві майже не залишилося, тому вирішується питання про можливість перебудови хрущовок.

Міська влада Києва розглядає питання про знесення або модернізації хрущовок. Про це заявив глава комунального об’єднання “Інститут генерального плану” Сергій Броневицький, передає Хмарочос у понеділок, 16 грудня.

“Зараз інвестори активно освоюють колишні промислові території, оскільки вільних ділянок в місті все менше. На черзі – хрущовки. Більшість з них вже вичерпали свій ресурс або вже на межі його вичерпання”, – зазначив Броневицький.

За його даними, сьогодні такими п’ятиповерхівками зайняті 1,5 га території Києва.

Броневицький назвав два шляхи вирішення проблеми хрущовок: перший – санація, що передбачає утеплення цих будинків з надбудовою одного або двох поверхів; другий – знесення і будівництво на їх місці нових висотних будівель.

“Зараз на територіях, зайнятих хрущовками, щільність населення 130-150 чоловік на гектар. При цьому наші норми дозволяють збільшити щільність до 500-550 чоловік на гектар. Наше завдання – не допустити перевищення цих норм”, – підкреслив Броневицький.

Він також не виключив, що на місці п’ятиповерхових будинків можуть з’явитися 25-поверхівки.

“Щодо центру в нашому проекті Генплану є обмеження висотності. Але якщо це хрущовки на Лівому березі або в Солом’янському районі, то там можна будувати висотні будівлі. При цьому ми робитимемо акцент на тому, щоб будівництво було комплексним – якщо ви будуєте будинок, то будуйте школи і дитячі садки”, – зазначив чиновник.

Нагадаємо, що раніше Київміськбуд погодився добудувати будинки Укрбуду. Компанія підтвердила наміри добудувати всі об’єкти Укрбуду і надалі передати їх інвесторам.

Також повідомлялося, що протестуючі в Києві знесли паркан на місці будівництва багатоповерхівки. Для будівництва забудовник планує знищити парк Гірка Крістера на Виноградарі. Люди вважають це незаконним і виступають проти забудови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *