Коронавірус: у Києві посилили заходи безпеки

У лікарнях столиці і медичних установах повинні забезпечити окремий прийом пацієнтів з ознаками ГРВІ.

Влада Києва ввели додаткові заходи для запобігання поширення коронавіруса. Відповідне рішення прийняла Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

Так, Департамент охорони здоров’я повинен забезпечити в медичних установах окремий прийом пацієнтів з ознаками ГРВІ, пневмонії; відбір біологічного матеріалу від хворих з респіраторної симптоматикою для проведення лабораторних досліджень. Фахівців бригад швидкої медичної допомоги, закладів охорони здоров’я, що надають амбулаторну і стаціонарну допомогу хворим, повинні забезпечити пульс-эксиметрамы, апаратами для неінвазивної вентиляції легенів.

Департаменту охорони здоров’я та КП Фармація доручено забезпечити медичні установи незнижуваним запасом противірусних препаратів, дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту. Аптечну мережу – достатньою кількістю противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань, а також засобів індивідуального захисту та безперебійну їх реалізацію.

“У місті визначено сім медустанов, які оснащені відповідним чином і мають висококваліфікованих інфекціоністів. Проведено навчання для лікарів первинної та вторинної ланки. З початку тижня у столичних школах і дитячих садках почали вимірювати температуру учням і вихованцям. Місто власними силами створить додаткові фільтри в аеропортах”, – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Також він нагадав, що в столиці працює цілодобова гаряча лінія “Порада лікаря по телефону”, куди можна звернутися у разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавіруса. На неї кияни можуть дзвонити за телефоном 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) і 044-235-01-01 – з мобільного (згідно з тарифами оператора).

Департамент транспортної інфраструктури, КП Київський метрополітен, КП Київпастранс повинні посилити поточні дезінфекційні заходи на зупинках транспорту, у приміщеннях станцій метрополітену, рухомому складі, вагонах поїздів, у вестибюлях та приміщеннях станцій метрополітену. А також забезпечити працівників засобами особистої гігієни та індивідуального захисту і здійснювати щоденний контроль за станом їх здоров’я, щоб не допускати до роботи осіб з ознаками респіраторного інфекційного захворювання.

Керівники установ, підприємств, організацій повинні посилити режим поточної дезінфекції у місцях масового перебування людей, таких як: вокзали, заклади торгівлі, заклади культури та торгово-розважальні заклади, кінотеатри і т. Працівникам установ керівники повинні забезпечити необхідні умови для дотримання правил особистої гігієни, провести відповідні навчання по запобіганню поширення нової коронавирусной інфекції.

Департамент освіти і науки, департамент молоді та спорту, департамент соціальної політики, департамент культури, районні в місті Києві державні адміністрації, керівники вищих навчальних закладів повинні обмежити проведення культурно-масових заходів у закритих приміщеннях закладів та гуртожитків, а також проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів, забезпечити дотримання нормативних показників температури повітря, проводити часте регулярне наскрізне провітрювання приміщень та інше.

Нагадаємо, у Чернівецькій області, де був зареєстрований перший підтверджений випадок зараження COVID-19, відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. За його підсумками було рекомендовано призупинити навчальний процес у закладах дошкільної, загальноосвітньої та вищої освіти, а також обмеження масових заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *