У Києві подешевшають медичні маски

Представники аптек обґрунтовують ціни на маски тим, що їх спочатку завищують виробники і перекупники.

З 21 квітня найбільші мережі київських аптек знизять торговельну націнку на медичні маски до 1 гривні, зараз в основному товар відпускають по 15-17 гривень, про що повідомив голова Київського територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький в Facebook.

“Сьогодні ми отримали відповідні листи і запевнення від таких компаній: “Альго-Фарм”, “Аптека низьких цін До” (“Аптека АНЦ”, “Аптека Копійка”), “Аптека НЦ”, “Аптекар”, “Віталюкс”, “Сіріус-95”, “Столичний медичний альянс”, “Фармація”. Більш того, мережа “Альго-Фарм” взагалі прибрала свою торговельну націнку на медичні маски на час карантину. Комунальне підприємство “Фармація” (154 аптеки в столиці) знизила свою надбавку до 4% (56 копійок). Чекаємо інформацію від інших аптечних мереж”, – написав він.

За словами чиновника, представники аптечних мереж повідомили, що були “заручниками” зростання закупівельної ціни при формуванні ціни на маски.

“Тобто, за їх словами, завищують ціну виробники і перекупники. Тому сьогодні маски в аптеках коштують від 12 гривень за штуку. Зараз ми починаємо письмовий протокольний опитування виробників та постачальників медичних масок. Скоро будемо мати висновки. А розслідування справи за ознаками антиконкурентних узгоджених дій з одночасного підняття цін на медичні маски в Києві і області активно триває, проводиться аналіз отриманої інформації”, – зазначив він.

Як повідомлялося, в міністерстві охорони здоров’я України пояснили, коли необхідно носити маски.

Нагадаємо, в Києві відкриють пункти прийому медичних масок і рукавичок для їх утилізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *