Київ і область посилили карантин: що запрещеноСюжет

У Києві нові правила карантину

Влада обмежила час проведення масових заходів і роботи розважальних закладів. А Кабмін ввів штрафи за відсутність масок.

У Києві посилили карантин у відповідності з постановою уряду, заявив мер Києва Віталій Кличко. Київська область ввела додаткові протиепідемічні заходи з кінця минулого тижня. У Мінохоронздоров’я раніше говорили, що головні санітарні лікарі ще 12 областей мають намір ініціювати посилення карантинних заходів.

Поки що мова йде про обмеження часу проведення масових заходів та роботи розважальних закладів. Однак міністра охорони здоров’я Максим Степанов і прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше говорили про можливості обмеження роботи транспорту, як це було на початку карантину. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Карантин у Києві та Київській області

У Києві обмежили час роботи закладів громадського харчування, розважальних закладів, час проведення масових культурних, розважальних, спортивних та рекламних заходів – до 22:00.

“Обмеження вимушені і спрямовані на стримування поширення хвороби”, – заявив мер міста Віталій Кличко на брифінгу 1 липня.

За минулу добу в Києві зареєстровано 101 новий хворий COVID-19, всього за час пандемії в столиці захворіли більше п’яти тисяч чоловік. В області до цього часу зареєстровано 2,5 тисячі хворих.

В останні два тижні статистика показувала постійне збільшення добового приросту хворих COVID-19 (за винятком вихідних днів). Також зросла кількість людей, яких госпіталізують з важким перебігом хвороби, і кількість хворих на пневмонію – у два рази.

Раніше регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні прийняла рішення ввести в Київській області додаткові протиепідемічні заходи з 26 червня:

  • не більше десяти осіб у приміщеннях, де проводяться заходу (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні), із збереженням необхідності дотримання усіх епідеміологічних правил;
  • час роботи закладів громадського харчування та установ розважальної діяльності скорочується до 22 годин.

Також комісія прийняла рішення про посилення контролю:

  • за дотриманням протиепідемічних заходів при пасажирських перевезеннях, на ринках, у закладах торгівлі, харчування, дитячих дошкільних навчальних закладах;
  • за виконанням суб’єктами господарювання обмежувальних протиепідемічних заходів під час погіршення протиепідемічної ситуації в області.

Нагадаємо, в Україні діє адаптивний карантин, а це значить, що кожна область сама приймає рішення про ослаблення йди посилення обмежень, в залежності від власної епідеміологічної ситуації.

Готовність регіонів до пом’якшення обмежувальних заходів оцінюється за чотирма показниками: завантаженість лікарень першої хвилі, число проведених тестів на коронавірус, відсоток виявлених випадків захворювання серед проведених досліджень, динаміка тижневої захворюваності порівняно з попереднім тижнем.

На сьогоднішній день, крім Києва та Київської області, на ослаблення карантину не можуть піти Волинська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Рівненська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

При цьому в Закарпатській області завантаженість лікарень, які приймають пацієнтів з COVID-19, досягла 70 відсотків. Також висока тижнева динаміка захворюваності спостерігається у Хмельницькій області – 71 відсоток.

Сьогодні, 1 липня, уряд також вирішив встановити штрафи фізичним та юридичним особам за перебування громадян в громадських будівлях і громадському транспорті без захисних масок.

Таку пропозицію виніс міністр юстиції Денис Малюська. Кабінет міністрів одностайно його підтримав.

“Встановлюємо спеціальну відповідальність за неношение масок громадянами України – відповідальність буде передбачена в Кодексі про адміністративні правопорушення, та окремо – відповідальність юридичних осіб”, – розповів він.

Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі, заявив Малюська. Для юридичних осіб: від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що в деяких областях України можлива повторна зупинка громадського транспорту з-за зростання числа заражених коронавирусной інфекцією.

Глава Моз Максим Степанов зазначав, що посилення обмежувальних заходів може стосуватися роботи міського транспорту, спортивних закладів, а також дошкільних та інших закладів, які є в країні”.

У багатьох країнах, зняли жорсткі карантинні обмеження, фіксується сплеск захворювання коронавирусной інфекцією і очікується друга хвиля. Деякі уряди вирішили знову піти на жорсткі обмеження.

Як заявляє Всесвітня організація охорони здоров’я, пандемія коронавіруса не близька до завершення, а, навпаки, прискорюється.

Завершення панування вірусу над планетою очікується з винаходом вакцини, однак ВООЗ є сумніви з приводу її ефективності. Про це докладно в матеріалі Вже друга хвиля?.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *